Zróbmy To Razem
Szkoła językowa Fundacji Shamrock

Nic o nas bez nas – doradźmy rządowi w sprawie reformy orzecznictwa!372

Kategoria: Prawo

Autor: Fundacja Shamrock

Utworzono: 10/03/2017

Powołany przez premier Beatę Szydło 2 lutego 2017 r. Międzyresortowy Zespół ds. Opracowania Systemu Orzekania o Niepełnosprawności oraz Niezdolności do Pracy ma dokonać rewolucyjnych zmian w orzecznictwie! Jaki będą miały one kształt zależy również od Ciebie! Napisz swoje postulaty! Nie czekaj, aż władza sama podejmie decyzje w tak ważnej sprawie, która bezpośrednio Ciebie dotyczy!

Niecodzienna okazja

Redakcja portalu niepełnosprawni.pl podjęła akcję zbierania opinii dotyczących propozycji szykujących się w najbliższym roku zmian w orzecznictwie. Krótko i treściwie sformułowane postulaty osób niepełnosprawnych przekaże rządowi. Oto co czytamy na ich stronie:

„Jak powinno wyglądać nowe orzecznictwo? Czy należy połączyć istniejące systemy? Jak przeprowadzić tę reformę? Kto wie o tym wszystkim lepiej niż same osoby z niepełnosprawnością? Dlatego zwracamy się do Was, osób z niepełnosprawnością, a także do Waszych rodziców i opiekunów. Podpowiedzmy wspólnie rządowi, jak nowy system orzekania o niepełnosprawności powinien wyglądać, co jest w nim najważniejsze, co zachować z obecnych przepisów, a co jest do zmiany lub usunięcia.
Mamy obietnicę prof. Gertrudy Uścińskiej, prezes ZUS i przewodniczącej zespołu, że pochyli się nad przesłanymi przez Was postulatami! Dlatego chcemy do 12 marca 2017 r. zebrać Wasze opinie, a także poprosić o nie przedstawicieli organizacji zrzeszających osoby z niepełnosprawnością i działających na ich rzecz, i przesłać je decydującym o reformie.
Proponujemy Wam opisanie najważniejszych kwestii w trzech krótkich punktach (do ok. 1,5 tys. znaków). Pozwoli to przekazać skondensowane, konkretne informacje, co zwiększy możliwość wzięcia ich pod uwagę.
Wasze postulaty chcemy bowiem przesłać rządowi, resortowi pracy, zespołowi oraz jego przewodniczącej, prezes ZUS prof. Gertrudzie Uścińskiej.
Wiemy, że dyskusjom o systemie orzekania o niepełnosprawności towarzyszą duże emocje i wcale się temu nie dziwimy. Apelujemy jednak o tzw. parlamentarny język wypowiedzi oraz skupianie się na przyszłości i możliwościach. Opublikujemy jedynie merytoryczne uwagi, które nie będą nikogo obrażać.
Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie wszyscy chcą występować pod nazwiskiem, dlatego gwarantujemy anonimowość. Postulaty podpisywać będziemy tylko imieniem, a nazwiska użyjemy jedynie wówczas, gdy autor sobie tego wyraźnie zażyczy”.

Pamiętajmy! Opinie będą zbierane przez portal do 12 marca 2017 r. Uwagi można wpisywać w komentarzu informującym o inicjatywie, który dostępny jest pod tym linkiem: lub przesłać mailem na adres: redakcja@niepelnosprawni.pl

Weź sprawy w swoje ręce! Nie dopuść, żeby tak ważne kwestie, jaką są zmiany w systemie orzekania, rozstrzygnięte zostały na Twoją niekorzyść!

Autorka: Patrycja Bogdała


Tagi: renta, orzecznictwo, rząd, prawo

Komentarze do artykułu

Zaciekawił Cię ten artykuł? Bądź pierwszy! Rozpocznij dyskusję i dodaj komentarz.

O autorze artykułu

Dodaj komentarz

Wpisz poniżej swój komentarz do tego artykułu i naciśnij przycisk Dodaj komentarz aby zatwierdzić.

Partnerzy Zróbmy To Razem