Zróbmy To Razem
Szkoła językowa Fundacji Shamrock

Artystycznie autystyczniID:102

Seria: Aktualności

25/09/2012, dodała: Sylwia Cegieła

Autyzm to bardzo ciężka choroba. Sprawia, że człowiek traci kontakt z otoczeniem. Nieraz do człowieka dotkniętego tym schorzeniem można dotrzeć jedynie poprzez sztukę. Tak też czyni Fundacja Synapsis działająca pod patronatem Joanny Brodzik.

To za jej pośrednictwem 1 października odbędzie się trwająca cztery dni aukcja charytatywna mająca na celu sprzedaż dzieł ceramicznych wyrobionych przez podopiecznych fundacji. Naczynia przeznaczone na sprzedaż wybrała sama aktorka. Natomiast cały dochód z tego przedsięwzięcia zasili konto Fundacji Synapsis.

Podopiecznymi tej organizacji są osoby dorosłe cierpiące na autyzm, które pracują przy Pracowni Rzeczy Różnych w Wilczej Górze blisko Warszawy. Wszystkie naczynia wystawione na Westwing podpisze sama aktorka.

Joanna Brodzik tak skomentowała swój udział w akcji:

- Już kolejny raz współpracuję z SYNAPSIS i bardzo się cieszę, że mogę choć trochę pomóc podopiecznym Fundacji. Pracownia Rzeczy Różnych to wspaniała inicjatywa, a przedmioty wytwarzane przez osoby z autyzmem są po prostu przepiękne. Wybieranie naczyń ceramicznych do charytatywnej kampanii sprzedażowej Westwing było dla mnie prawdziwą przyjemnością.


Źródło: Synapsis

Koniecznie przeczytaj

Młodzi, niepełnosprawni i bezrobotni

Polska polityka promowania osób niepełnosprawnych na rynku pracy jest ciągle za mało skuteczna.


Rola sportu w rehabilitacji i akceptacji niepełnosprawności ruchowej

Znane porzekadło głosi: „w zdrowym ciele, zdrowy duch!".


Likwidacja barier architektonicznych

Bariery architektoniczne są zjawiskiem powszechnym dla osób niepełnosprawnych.


Partnerzy Zróbmy To Razem