Zróbmy To Razem
Szkoła językowa Fundacji Shamrock

Bezpieczne WakacjeID:70

Seria: Aktualności

01/07/2012, dodała: Patrycja Starosta

Seks, narkotyki, niebezpieczne wypady - to tematy, które na początku wakacji pojawiają się na językach wielu młodych ludzi. Porozmawiać o tym można dzwoniąc pod numer Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży - 116 111, prowadzonego przez Fundację Dzieci Niczyje.

Lato wspaniały okres. Beztroski wypoczynek i zabawa, ale to również czas niebezpiecznych wyborów. Posiadanie większej swobody, jaką dają wakacje powoduje, że w głowach młodzieży rodzi się wiele pomysłów na zagospodarowanie wolnych chwil. Próbują rzeczy, których nigdy wcześniej nie robili. Często podejmują ryzykowne zachowania, decydują się na kontakty seksualne itp. Takie nieprzemyślane decyzje mogą mieć negatywne konsekwencje. W trosce o bezpieczeństwo swoich dzieci rodzice często ograniczają swobodę, nie godzą się na wyjazdy młodych, co bywa przyczyną ucieczek z domów. W Fundacji Dzieci niczyje codziennie od 12.00 do 20.00 konsultanci 116 111 odbierają telefony od młodych ludzi, którzy mają trudności w radzeniu sobie z problemami i nie mają z kim o tym porozmawiać.

116 111 to pierwszy ogólnopolski, bezpłatny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Działa już ponad 3 lata. Akcji pomaga strona internetowa www.116111.pl, za pośrednictwem której można zadawać konsultantom anonimowe pytania online.


Koniecznie przeczytaj

Młodzi, niepełnosprawni i bezrobotni

Polska polityka promowania osób niepełnosprawnych na rynku pracy jest ciągle za mało skuteczna.


Rola sportu w rehabilitacji i akceptacji niepełnosprawności ruchowej

Znane porzekadło głosi: „w zdrowym ciele, zdrowy duch!".


Likwidacja barier architektonicznych

Bariery architektoniczne są zjawiskiem powszechnym dla osób niepełnosprawnych.


Partnerzy Zróbmy To Razem