Zróbmy To Razem
Szkoła językowa Fundacji Shamrock

Bezpłatne kursy językowe i komputeroweID:156

Seria: Aktualności

04/04/2013, dodała: Patrycja Starosta

Osoby niepełnosprawne z terenu województwa dolnośląskiego zapraszamy do udziału w projekcie „Bez barier- szkolenia ICT i językowe dla niepełnosprawnych”.

Uczestnikami kursu mogą zostać osoby o lekkim i umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, pozostające bez zatrudnienia, które wykazują chęć podniesienia swoich kompetencji w zakresie języków obcych i obsługi komputera, co niewątpliwie zwiększa możliwości na rynku pracy.

Chętni skorzystają także z kursu języka angielskiego – z egzaminem TELC A2, który będzie realizowany na poziomie A1 i A2. Po zakończeniu szkolenia kursanci przystąpią do egzaminu, który pozwoli na uzyskanie certyfikatu TELC (The European Language Certificates).

Beneficjenci projektu mogą liczyć także na kursy komputerowe z certyfikatem ECDL Start- poziom podstawowy oraz ECDL Core - poziom zaawansowany

Zajęcia odbywać się będą w różnych miejscowościach województwa dolnośląskiego. Szkolenia będą prowadzone w formie w pełni dostosowanej dla osób niepełnosprawnych przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Uczestnicy mogą także liczyć na zwrot kosztów dojazdu, wsparcie asystenta osoby niepełnosprawnej oraz materiały dydaktyczne.

Kursy finansowane są przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Szczegółowe informacje o projekcie znajdują się tutaj.


Koniecznie przeczytaj

Młodzi, niepełnosprawni i bezrobotni

Polska polityka promowania osób niepełnosprawnych na rynku pracy jest ciągle za mało skuteczna.


Rola sportu w rehabilitacji i akceptacji niepełnosprawności ruchowej

Znane porzekadło głosi: „w zdrowym ciele, zdrowy duch!".


Likwidacja barier architektonicznych

Bariery architektoniczne są zjawiskiem powszechnym dla osób niepełnosprawnych.


Partnerzy Zróbmy To Razem