Zróbmy To Razem
Szkoła językowa Fundacji Shamrock

„Człowiek bez barier”ID:175

Seria: Aktualności

05/06/2013, dodała: Patrycja Starosta

Celem tego konkursu jest promocja osób niepełnosprawnych, których aktywność, postawa i zaangażowania w przełamywaniu barier w życiu społecznym są dla innych przykładem i źródłem motywacji.

3 czerwca ruszył pierwszy etap konkursu, „Człowiek bez barier 2013” organizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji. To już 11 edycja.

W dotychczasowych 10 edycjach aż 53 osoby znalazły się w gronie finalistów. To ludzie o różnych typach niepełnosprawności, działający na wielu polach: społecznym, politycznym, kulturalnym i sportowym. To pasjonaci, działający na rzecz innych. Swoim entuzjazmem „zarażają” społeczeństwo, uczą innych, pomagają potrzebującym.

Co roku wybieranych jest 5 laureatów, z których jeden otrzymuje statuetkę „Człowiek bez barier”. Wśród laureatów znaleźli się m.in.: twórca pierwszego polskiego syntezatora mowy Marek Kalbarczyk, poseł Sławomir Piechota, dwukrotna mistrzyni paraolimpijska w biegach narciarskich Katarzyna Rogowiec i profesor Ewa Nowicka-Rusek.

W 2011 roku konkurs został zmodyfikowany. W formule konkursowej pojawiła się także nagroda publiczności. Głosowanie odbywa się z pośrednictwem Internetu, a laureat otrzymuje pamiątkowy dyplom.

W 2012 roku dodatkowo przyznana została nagroda specjalna „Osobowość bez barier” której laureatką została Janina Ochojska

Honorowy patronat nad konkursem objęła małżonka prezydenta RP Anna Komorowska.

Szczegóły tutaj 


Koniecznie przeczytaj

Młodzi, niepełnosprawni i bezrobotni

Polska polityka promowania osób niepełnosprawnych na rynku pracy jest ciągle za mało skuteczna.


Rola sportu w rehabilitacji i akceptacji niepełnosprawności ruchowej

Znane porzekadło głosi: „w zdrowym ciele, zdrowy duch!".


Likwidacja barier architektonicznych

Bariery architektoniczne są zjawiskiem powszechnym dla osób niepełnosprawnych.


Partnerzy Zróbmy To Razem