Zróbmy To Razem
Szkoła językowa Fundacji Shamrock

Światowy Dzień Karmienia PiersiąID:91

Seria: Aktualności

01/08/2012, dodała: Sylwia Cegieła

1 sierpnia to Światowy Dzień Karmienia Piersią. Tak jest od 1990 roku, kiedy we Włoszech ogłoszono deklarację zasad ochrony, propagowania i wspierania idei karmienia naturalnego.

Nie od dziś wiadomo, iż mleko pochodzące od matki jest najzdrowsze. Jest idealnym sposobem wspomagającym prawidłowy rozwój oraz wzrost dziecka w okresie niemowlęctwa. Doskonale wspomaga nie tylko zdrowie fizyczne, ale też psychiczne u maluszka. Wpływa na rozwijanie i pogłębianie więzi matczynej oraz buduje układ immunologiczny. Zawiera w sobie czynniki hormonalne, które zapobiegają rozprzestrzenianiu się alergenów, wirusów czy bakterii. Dzięki temu, nasze maleństwo staje się odporne na wiele chorób, a także infekcji. Mleko zawiera niezbędne składniki potrzebne do budowy oraz rozwoju organizmu: białka, tłuszcze, węglowodany, a także sole mineralne.

Dla tak małego dziecka karmienie piersią jest niezbędne przy jego nie do końca rozwiniętym jeszcze układzie pokarmowym, ponieważ tylko w ten sposób dostaje ono wszystkie potrzebne mu składniki odżywcze.


Źródło: Dla Mamy Anetta

Koniecznie przeczytaj

Młodzi, niepełnosprawni i bezrobotni

Polska polityka promowania osób niepełnosprawnych na rynku pracy jest ciągle za mało skuteczna.


Rola sportu w rehabilitacji i akceptacji niepełnosprawności ruchowej

Znane porzekadło głosi: „w zdrowym ciele, zdrowy duch!".


Likwidacja barier architektonicznych

Bariery architektoniczne są zjawiskiem powszechnym dla osób niepełnosprawnych.


Partnerzy Zróbmy To Razem