Zróbmy To Razem
Szkoła językowa Fundacji Shamrock

Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja KoszalinID:201

Seria: Aktualności

03/09/2013, dodała: Patrycja Starosta

Europejski Festiwal Filmowy Integracja  Ty i Ja KoszalinFestiwal z roku na rok gromadzi coraz więcej fanów. Jego główną ideą jest integracja środowisk osób niepełnosprawnych ze społeczeństwem poprzez prezentację filmów o tematyce, problemach i życiu osób niepełnosprawnych.

Przez prawie dziesięć lat podczas edycji festiwalu zaprezentowane zostało około 300 filmów dokumentalnych, fabularnych i amatorskich z całego świata, których bohaterami są osoby niepełnosprawne.

Filmy oceniane są w trzech kategoriach:

  • Międzynarodowy konkurs filmowy na najlepszy film fabularny
  • Międzynarodowy konkurs na najciekawszy film dokumentalny
  • Konkurs na film amatorski tworzony przez osoby niepełnosprawne

Projekcjom filmowym towarzyszą różnego rodzaju wydarzenia artystyczne, na których prezentowana jest twórczość artystów niepełnosprawnych. Odbywają się koncerty, wystawy, recitale, warsztaty i spotkania autorskie, na których rozwija się i umacnia idea integracji. Dyskusje "Bez barier", podczas których podnoszone są ważkie i kontrowersyjne tematy dotyczące niepełnosprawności, stanowią ważny element programowy każdej edycji Festiwalu.

W tym roku wśród gości pojawi się paraolimpijka Karolina Kucharczyk, bohaterami dyskusji „Bez Barier” będą filmowcy: reżyser i znakomity dokumentalista Andrzej Fidyk (4 września), aktor – Wojciech Malajkat (5 września), dubbingowcy: Jarosław Boberek i Michał Sitarski (6 września). Ponadto codziennie z festiwalową publicznością spotkają się paraolimpijczycy. Poza tym będzie można uczestniczyć w ciekawych wykładach, panelach dyskusyjnych, wystawach i wielu innych atrakcjach.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 3-7 września 2013 roku w Koszalnie.

Organizatorzy zapraszają osoby niepełnosprawne, jak również wszystkich tych, którym problem niepełnosprawności nie jest obojętny.

Szczegóły: Integracja Ty i ja


Koniecznie przeczytaj

Młodzi, niepełnosprawni i bezrobotni

Polska polityka promowania osób niepełnosprawnych na rynku pracy jest ciągle za mało skuteczna.


Rola sportu w rehabilitacji i akceptacji niepełnosprawności ruchowej

Znane porzekadło głosi: „w zdrowym ciele, zdrowy duch!".


Likwidacja barier architektonicznych

Bariery architektoniczne są zjawiskiem powszechnym dla osób niepełnosprawnych.


Partnerzy Zróbmy To Razem