Zróbmy To Razem
Szkoła językowa Fundacji Shamrock

Festiwal Zaczarowanej Piosenki!ID:210

Seria: Aktualności

03/02/2014, dodała: Patrycja Starosta

Ruszyła kolejna edycja Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty, ogólnopolskiego festiwalu dla osób niepełnosprawnych utalentowanych wokalnie. Najlepsi z nich w czerwcu zaśpiewają na krakowskim Rynku w towarzystwie gwiazd polskiej piosenki, m.in.: Ani Rusowicz, Meli Koteluk, Marka Piekarczyka i Mietka Szcześniaka. Otrzymają też Statuetki Zaczarowanego Ptaszka, oraz stypendia finansowe na rozwój talentu wokalnego.

To już 10 edycja, dlatego w czerwcu brzmieć będzie wyjątkowo. Dzień po Finale 10 edycji festiwalu, na Rynku w Krakowie odbędzie się Koncert Jubileuszowy, w czasie którego spotkamy się z Gwiazdami i Laureatami z poprzednich edycji tego wyjątkowego przedsięwzięcia.

Konkurs rozgrywany jest w dwóch kategoriach wiekowych: dziecięcej (10-16 lat) oraz w kategorii młodzieży i dorosłych (powyżej 16 roku życia). Ze wszystkich osób, które do 14 marca 2014 r. nadeślą zgłoszenie, oraz nagraną przez siebie na płytę dvd lub kasetę vhs, dowolną polską piosenkę, jury wybierze 32 szczęśliwców, którzy wystąpią w koncercie półfinałowym w warszawskich Łazienkach. 12 osób, które zaprezentują się najlepiej otrzyma zaproszenie na warsztaty wokalne do Krakowa, a potem na Rynku Głównym walczyć będzie o cenne nagrody. Przebieg festiwalowych zmagań relacjonować będzie telewizyjna Dwójka.

Festiwal Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty to wspólne przedsięwzięcie Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” i Telewizji Polskiej S.A. realizowane przy wsparciu Narodowego Centrum Kultury. Festiwal Opieką Artystyczną otacza Irena Santor.

Na zgłoszenia czekamy do 14 marca 2014 r. pod adresem: Festiwal Zaczarowanej Piosenki; Telewizja Polska S.A.; ul. J. P. Woronicza 17; 00-999 Warszawa

Wszystkie informacje dostępne są na www.zaczarowana.pl oraz pod numerem telefonu 22 5478791.

Zapraszamy do śpiewania!


Koniecznie przeczytaj

Młodzi, niepełnosprawni i bezrobotni

Polska polityka promowania osób niepełnosprawnych na rynku pracy jest ciągle za mało skuteczna.


Rola sportu w rehabilitacji i akceptacji niepełnosprawności ruchowej

Znane porzekadło głosi: „w zdrowym ciele, zdrowy duch!".


Likwidacja barier architektonicznych

Bariery architektoniczne są zjawiskiem powszechnym dla osób niepełnosprawnych.


Partnerzy Zróbmy To Razem