Zróbmy To Razem
Szkoła językowa Fundacji Shamrock

Gdańsk wspiera osoby niepełnosprawneID:199

Seria: Aktualności

16/08/2013, dodała: Patrycja Starosta

W Gdańsku osoby niepełnosprawne mogą zwrócić się o pomoc do Centrum Informacji i Wsparcia. Tam czekają wolontariusze, którzy między innymi wskażą jak poprawnie przygotować CV lub wypełnić inne wnioski.

Profesjonalna pomoc będzie świadczona przez psychologa, prawnika i doradcę zawodowego. W sprawach rent, emerytur i rehabilitacji pomoże radca prawny.

- Ułatwiamy wypełnianie wniosków i formularzy, przygotowanie CV, założenie skrzynki e-mailowej, zapisanie się na szkolenie - wymienia Agata Kirol, kierownik Biura Regionalnego Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych w Gdańsku.

Placówka funkcjonuje od maja br. Pomimo wakacyjnych miesięcy z pomocy skorzystało już ponad 60 osób. Wsparcie świadczone jest samym osobom niepełnosprawnym, ale także ich rodzinom, sąsiadom, pracodawcom, czy nawet organizacjom pozarządowym, których statutowym celem jest pomoc osobom niepełnosprawnym.

Podobne punkty działają m.in. w Toruniu, Gorzowie Wielkopolskim. i Zielonej Górze.

Pracownicy centrum dyżurują w jego siedzibie przy Spółdzielni Niewidomych "Sinol" w Gdańsku Oliwie, przy ul. Bażyńskiego 32 od poniedziałku do piątku w godz. 8-14. Można kontaktować się z nimi również telefonicznie pod numerem 531 415 634.


Koniecznie przeczytaj

Młodzi, niepełnosprawni i bezrobotni

Polska polityka promowania osób niepełnosprawnych na rynku pracy jest ciągle za mało skuteczna.


Rola sportu w rehabilitacji i akceptacji niepełnosprawności ruchowej

Znane porzekadło głosi: „w zdrowym ciele, zdrowy duch!".


Likwidacja barier architektonicznych

Bariery architektoniczne są zjawiskiem powszechnym dla osób niepełnosprawnych.


Partnerzy Zróbmy To Razem