Zróbmy To Razem
Szkoła językowa Fundacji Shamrock

Firma Google przeciw homofobiiID:74

Seria: Aktualności

10/07/2012, dodała: Sylwia Cegieła

Homofobia jest problemem powszechnym w naszym kraju. Dotyczy ona jedynie dyskryminacji mniejszości seksualnych. Przeciwnicy gejów i lesbijek organizują liczne demonstracje i marsze, na których jawnie okazują swoją niechęć wobec tej grupy. W związku z tym, od 8 lipca firma Google rozpoczęła właśnie kampanię reklamową przeciw temu zjawisku.

Tegoroczna akcja ma przebiegać pod hasłem "Legalize Love". Głównym jej celem jest więc wsparcie w czasie zatrudnienia homoseksualistów, transseksualistów oraz wszystkich o odmiennej orientacji seksualnej. Pomysł wziął się z tego, że w firmie Google pracuje wielu takich ludzi.

Jak mówi Mark Palmer-Edgecumbe – pracownik Google, należy ich chronić również poza firmą. Chodzi więc o równe traktowanie każdego człowieka. Koncern chce zaangażować w to przedsięwzięcie również i inne firmy oraz organizacje pożytku publicznego.

Reklama społeczna ma dotrzeć do krajów o największej dyskryminacji. Wybrano więc Polskę. Jak mówi Palmer-Edgecumbe: Singapur wybraliśmy, bo aspiruje do tego, żeby być globalnym centrum finansowym i światowym liderem, a to oznacza, że możemy ich przekonać, że wszystkich ludzi trzeba traktować tak samo niezależnie od orientacji seksualnej.

Początek kampanii można było zauważyć już w Walentynki, kiedy to wśród zakochanych par, umieszczono w logo również te o odmiennej orientacji seksualnej.


Źródło: Gazeta Wyborcza

Koniecznie przeczytaj

Młodzi, niepełnosprawni i bezrobotni

Polska polityka promowania osób niepełnosprawnych na rynku pracy jest ciągle za mało skuteczna.


Rola sportu w rehabilitacji i akceptacji niepełnosprawności ruchowej

Znane porzekadło głosi: „w zdrowym ciele, zdrowy duch!".


Likwidacja barier architektonicznych

Bariery architektoniczne są zjawiskiem powszechnym dla osób niepełnosprawnych.


Partnerzy Zróbmy To Razem