Zróbmy To Razem
Szkoła językowa Fundacji Shamrock

In vitro na celownikuID:112

Seria: Aktualności

26/10/2012, dodała: Patrycja Starosta

Jednym daje największe szczęście jakiego w życiu pragną,  innym przynosi nadzieję, kolejnym - temat do dyskusji, dla jeszcze innych - wielkie niebezpieczeństwo, zagrożenie w wymiarze globalnym.

Temat trafił do debaty politycznej po tym jak jedna z partii zaproponowała by procedura in vitro była refundowana przez gminy. Wzorem Częstochowy, kolejnym miastem prowadzącym projekt miałby być Białystok. I nie przypadkowo wytypowano właśnie ten ośrodek. To właśnie w Białymstoku 25 lat temu przyszła na świat Magda - dziecko poczęte metodą zapłodnienia pozaustrojowego.

W Polsce z tego zrobiono troszkę takiego "show politycznego". Właściwie wszyscy na tym się znają, nie bardzo wiedząc, o co dokładnie chodzi - mówił Wołczyński, kierownik Kliniki Rozrodczości i Endokrynologii Ginekologicznej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku, prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu. Efektem tego jest wydawanie przez przywódców różnych grup społecznych, mniejszości i większości religijnych oraz innych wpływowych osób opinii na temat in vitro.

Niestety ten szum i próba zwiększenia świadomości społeczeństwa na temat zapłodnienia pozaustrojowego ma swoje odbicie w życiu par, które zmagają się z sytuacją niepłodności. Wiele negatywnych opinii na temat pragnienia posiadania przez nich potomstwa powoduje u nich jeszcze większe cierpienie. A co warto zaznaczyć taka sytuacja dotyczy już 1,5 mln par w wieku rozrodczym w Polsce!


Koniecznie przeczytaj

Młodzi, niepełnosprawni i bezrobotni

Polska polityka promowania osób niepełnosprawnych na rynku pracy jest ciągle za mało skuteczna.


Rola sportu w rehabilitacji i akceptacji niepełnosprawności ruchowej

Znane porzekadło głosi: „w zdrowym ciele, zdrowy duch!".


Likwidacja barier architektonicznych

Bariery architektoniczne są zjawiskiem powszechnym dla osób niepełnosprawnych.


Partnerzy Zróbmy To Razem