Zróbmy To Razem
Szkoła językowa Fundacji Shamrock

LIdl niedostosowany dla osób poruszających się na wózkachID:76

Seria: Aktualności

11/07/2012, dodała: Sylwia Cegieła

Mamy XXI wiek. Technologia dotarła już nawet do sklepów. Teraz nie ma miejsca, w którym nie można by zapłacić za zakupy kartą, również w Lidlu. Jednak nie dla wszystkich jest to wygodne. Osoby poruszające się na wózku inwalidzkim nie mogą korzystać z tego udogodnienia. Terminal płatniczy umocowano na wysokości 1,5 metra, więc dla nich wysokość to ogromne wyzwanie.

Przekonała się o tym Pani Małgorzata Zdrodowska, dla której ta sytuacja jest ogromnym zaskoczeniem. Tak opowiada o swojej wizycie w sklepie: Wszędzie obsługa podaje mi terminal na kablu, wbijam kod PIN i nie ma żadnego problemu z zakupami. Dlatego zdziwiłam się, kiedy przyszłam do Lidla przy ul. Grzymińskiej w Szczecinie i przyszło do płacenia. Pani włożyła moją kartę płatniczą do terminalu i poprosiła o PIN. Ale urządzenie było przytwierdzone tak wysoko, że nie miałam możliwości go dosięgnąć. Kasjerka zasugerowała, żebym podała PIN pani, która stała za mną. Nie skorzystałam. Trudno, żebym obcej osobie zdradzała hasło do mojej karty.

To, w jaki sposób udało jej się w końcu zakończyć transakcję, było do tego stopnia absurdalne, że zgłosiła to kierownikowi sklepu. Jednak, gdy wróciła ponownie do tego samego miejsca, nic się nie zmieniło: Byli zaskoczeni, ale powiedzieli, że sprawę przekażą do centrali. Wróciłam po tygodniu, jednak nic się nie zmieniło. Nie rozumiem tego. Przecież to, że jeżdżę na wózku, nie oznacza, że nie mogę płacić kartą. Nie sądzę, żeby Lidl zrobił to specjalnie. Po prostu ktoś nie pomyślał.

Biuro prasowe firmy Lidl tłumaczy sytuację dobrem swoich klientów, ponieważ musi chronić ich dane osobowe. Można oto zadbać tylko zachowując odpowiednią wysokość. - Terminale płatnicze we wszystkich naszych sklepach zostały przytwierdzone na stałe przy kasach tak, aby szczegóły dokonywanych przy ich użyciu transakcji nie były widoczne dla osób trzecich, a także dla kamer wewnętrznego monitoringu sklepu, które zwrócone są w stronę kas. – wyjaśnia Anna Biskup.

Ostatecznie władze firmy dały słowo, że zajmą się tym problemem. Zobaczymy, czy dotrzymają obietnicy.


Źródło: Gazeta.pl

Koniecznie przeczytaj

Młodzi, niepełnosprawni i bezrobotni

Polska polityka promowania osób niepełnosprawnych na rynku pracy jest ciągle za mało skuteczna.


Rola sportu w rehabilitacji i akceptacji niepełnosprawności ruchowej

Znane porzekadło głosi: „w zdrowym ciele, zdrowy duch!".


Likwidacja barier architektonicznych

Bariery architektoniczne są zjawiskiem powszechnym dla osób niepełnosprawnych.


Partnerzy Zróbmy To Razem