Zróbmy To Razem
Szkoła językowa Fundacji Shamrock

Lodołamacze po raz ósmyID:160

Seria: Aktualności

17/04/2013, dodała: Patrycja Starosta

W Warszawie zainaugurowano kolejną edycje konkursu dla pracodawców osób niepełnosprawnych. Firmy i instytucje chcące wziąć udział w konkursie mogą przesyłać zgłoszenia do końca lipca br.

Ideą konkursu jest promowanie pracodawców, którzy zatrudniając osoby niepełnosprawne odnoszą sukcesy w świecie biznesu. Łamią tym samym bariery i mity na temat zatrudniania osób niepełnosprawnych. To też wyraz firmy, która jest wrażliwa społecznie, szanuje każdy talent niezależnie od stopnia niepełnosprawności.

Jan Zając prezes Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, która jest organizatorem konkursu twierdzi, że wydarzenie to ma promować przełamywanie barier związanych z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych. Pokazywać firmom i instytucjom, że zatrudnienie osoby niepełnosprawnej na stanowisku zgodnym z jej umiejętnościami i wykształceniem nie ma wpływu na mniejszą wydajność pracy, a czasem wręcz przeciwnie - taki pracownik okazuje się wygranym losem na loterii.

Państwo wspiera przedsiębiorców dających zatrudnienie osobom niepełnosprawnym. Dofinansowuje wynagrodzenie, przystosowanie stanowiska pracy zwalnia ze składki na PFRON itp.

W naszym kraju żyje około 4,5 miliona osób niepełnosprawnych. Według danych z końca 2012 roku, 18 tys. firm spełniało warunki, by uzyskać dofinansowanie od państwa na łącznie ponad 240 tys. zatrudnionych osób z niepełnosprawnością. Nadal więc wielu niepełnosprawnych czeka na możliwość zatrudnienia.

Finał

Wręczenie nagród odbędzie się 26 września podczas gali w Zamku Królewskim w Warszawie. Zostaną tam wręczone nagrody „Super Lodołamacz" - dla najlepszego z najlepszych uczestnika konkursu, oraz "Lodołamacz Specjalny" - dla osoby o wybitnych dokonaniach na rzecz środowiska osób niepełnosprawnych.

W tym roku patronatem honorowym konkurs objęła Anna Komorowska - żona prezydenta. Ambasadorem konkursu jest aktor Zbigniew Zamachowski.

W jury zasiądą m.in. rzecznik praw obywatelskich, główny inspektor pracy, pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych, parlamentarzyści, szef Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, sportowcy, dziennikarze i naukowcy.


Źródło: Lodołamacze

Koniecznie przeczytaj

Młodzi, niepełnosprawni i bezrobotni

Polska polityka promowania osób niepełnosprawnych na rynku pracy jest ciągle za mało skuteczna.


Rola sportu w rehabilitacji i akceptacji niepełnosprawności ruchowej

Znane porzekadło głosi: „w zdrowym ciele, zdrowy duch!".


Likwidacja barier architektonicznych

Bariery architektoniczne są zjawiskiem powszechnym dla osób niepełnosprawnych.


Partnerzy Zróbmy To Razem