Zróbmy To Razem
Szkoła językowa Fundacji Shamrock

Na zdrowie!ID:217

Seria: Aktualności

03/09/2014, dodał: Fundacja Shamrock

Chcesz być pełen wigoru? Tryskać energią i poznać nowych ludzi? Biegnij pędem do ”Poznańskiej Szarotki”! Ta propozycja jest właśnie dla ciebie!

Od 02.09 w Zmartwychwstańskim Centrum Sportu i Rehabilitacji „Poznańska Szarotka” przy ul. Głogowskiej 145 w Poznaniu rusza projekt pt. „Aktywizacja społeczna osób o różnym stopniu niepełnosprawności, poprzez udział w warsztatach fizjoterapeutycznych”,

Projekt prowadzony jest przez Zgromadzenie Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego w Poznaniu w ramach zadania publicznego: „Prowadzenie rehabilitacji osób niepełnosprawnych w różnych typach placówek”.

Realizowany on będzie w okresie od 01.09. do 30.11.2014 w Poznaniu, Owińskach i Międzychodzie. Jego odbiorcami będą osoby niepełnosprawne: dzieci, młodzież oraz dorośli o różnym stopniu i rodzaju niepełnosprawności a także ich opiekunowie, zamieszkujący Wielkopolskę.

Projekt adresowany jest do wszystkich, ze szczególnym uwzględnieniem osób w przedziale wiekowym 7-70 lat. Warsztaty prowadzone będą w trzech dwugodzinnych blokach (do wyboru). Na każdy moduł organizatorzy przewidzieli minimum 10 osób. Zajęcia odbywać się będą we wtorki oraz piątki i zawsze, jak zapewniają organizatorzy, będą one dopasowywane do potrzeb i możliwości uczestników.

W projekcie obok gimnastyki rozgrzewającej wraz z pląsami i zabawami z chustą Klanzy, relaksującego treningu autogennego Schultza przewidziano grę Boccia, Goalball i zajęcia taneczne – Zumba.

Do udziału w projekcie mogą zgłaszać się zarówno osoby prywatne, jak i grupy zorganizowane. Uczestnictwo w warsztatach jest bezpłatne.

Szczegółowych informacji na temat projektu udziela i zapisy przyjmuje s. Patrycja Faustyna Sonnberg - dyrektor Zmartwychwstańskiego Centrum Sportu i Rehabilitacji „Poznańska Szarotka” tel.: 511-872-327, e-mail: biuro@poznanskaszarotka.pl.

Autorka: Patrycja Bogdała


Koniecznie przeczytaj

Młodzi, niepełnosprawni i bezrobotni

Polska polityka promowania osób niepełnosprawnych na rynku pracy jest ciągle za mało skuteczna.


Rola sportu w rehabilitacji i akceptacji niepełnosprawności ruchowej

Znane porzekadło głosi: „w zdrowym ciele, zdrowy duch!".


Likwidacja barier architektonicznych

Bariery architektoniczne są zjawiskiem powszechnym dla osób niepełnosprawnych.


Partnerzy Zróbmy To Razem