Zróbmy To Razem
Szkoła językowa Fundacji Shamrock

Niepełnosprawny kibicID:149

Seria: Aktualności

14/03/2013, dodała: Patrycja Starosta

Coraz częściej na piłkarskich stadionach widać osoby niepełnosprawne. Obiekty te z roku na rok stają się bardziej przyjazne dla niepełnosprawnych.

Większość z 16 obiektów ekstraklasy jest dostosowana do potrzeb osób z ograniczoną sprawnością. Można na nie wjechać i takie stowarzyszenia i kluby, jak nasz pokazują, że jest dla nas miejsce – mówi Paweł Parus z Stowarzyszenia Kibiców Niepełnosprawnych Śląska Wrocław.

Pasja sportowa, aktywne kibicowanie to dla wielu cała radość życia. Przed polskimi klubami sportowymi stoi jednak jeszcze mnóstwo wyzwań. Trzeba tworzyć miejsca dla osób na wózkach, osób z psami przewodnikami oraz dla asystentów. Istotne jest również dostosowanie toalet i miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych - mówi Maria Popielawska z Centrum Dostępu do Piłki Nożnej w Europie.

Coraz częściej kluby inwestują w audiodeskrypcję, czyli głosowy opis spotkania dla osób niewidomych i niedowidzących. Dzięki temu, mogę czerpać z tego radość. Jest więcej emocji. Człowiek cały się cieszy - mówi niepełnosprawny kibic Śląska Damian Duda.


Źródło: TVN24

Koniecznie przeczytaj

Młodzi, niepełnosprawni i bezrobotni

Polska polityka promowania osób niepełnosprawnych na rynku pracy jest ciągle za mało skuteczna.


Rola sportu w rehabilitacji i akceptacji niepełnosprawności ruchowej

Znane porzekadło głosi: „w zdrowym ciele, zdrowy duch!".


Likwidacja barier architektonicznych

Bariery architektoniczne są zjawiskiem powszechnym dla osób niepełnosprawnych.


Partnerzy Zróbmy To Razem