Zróbmy To Razem
Szkoła językowa Fundacji Shamrock

Skuter dla niepełnosprawnychID:177

Seria: Aktualności

11/06/2013, dodała: Patrycja Starosta

Polska firma właśnie wprowadziła na krajowy rynek motoryzacyjny skuter własnej produkcji.  Przeznaczony jest dla osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich.

By stać się kierowca tego pojazdu nie trzeba posiadać prawo jazdy oraz, co najważniejsze, nie trzeba schodzić z wózka by przesiąść się na skuter.

Pojazd napędzany jest silnikiem spalinowym. Zbudowany jest na bazie włoskiego modelu Piaggio Zip 50. Wszystkie elementy montowane są na stalowej ramie. Lewy tylny wahacz to konstrukcja stalowa, a prawy to zespół napędowy Piaggio o mocy 4 KM. Kierownica i przednie koło zamocowane są do ramy z wykorzystaniem gazowego amortyzatora skrętu. Między tylnymi wahaczami znajduje się platforma ze specjalnymi zatrzaskami mocującymi go w czasie jazdy. Zwolnienie wózka następuje po naciśnięciu odpowiednich dźwigni pod kierownicą. Z tyłu skutera znajduje się specjalna dwuczęściowa rampa, podjazd sterowany za pomocą pilota. Ma kąt pochylenia 15% co pozwala na swobodny wjazd wózkiem na platformę.


Ponadto skuter posiada rozrusznik elektryczny, uruchamiany kluczykiem oraz ręczny, automatyczną skrzynię biegów, elektryczny wsteczny bieg i hamulec ręczny. Bardzo wygodną opcją jest ładowanie akumulatora, które można przeprowadzić bez jego wyjmowania. Skuter wyposażony jest w immobilizer, blokadę kierownicy a pod siedzeniami ma pojemne schowki.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: samodzielni.com


Źródło: samodzielni.com

Koniecznie przeczytaj

Młodzi, niepełnosprawni i bezrobotni

Polska polityka promowania osób niepełnosprawnych na rynku pracy jest ciągle za mało skuteczna.


Rola sportu w rehabilitacji i akceptacji niepełnosprawności ruchowej

Znane porzekadło głosi: „w zdrowym ciele, zdrowy duch!".


Likwidacja barier architektonicznych

Bariery architektoniczne są zjawiskiem powszechnym dla osób niepełnosprawnych.


Partnerzy Zróbmy To Razem