Zróbmy To Razem
Szkoła językowa Fundacji Shamrock

Wolontariat bez granic IIID:185

Seria: Aktualności

04/07/2013, dodała: Patrycja Starosta

Puckie Hospicjum oraz Pozytywne Inicjatywy zapraszają osoby niepełnosprawne z całej Polski do wzięcia udziału w bezpłatnym szkoleniu „Wolontariat bez granic II”.

 W ramach projektu uczestnicy wezmą udział w 10-dniowym kursie wolontariatu hospicyjnego. To inicjatywa mająca na celu aktywizację osób, które pomimo własnej niepełnosprawności są gotowe nieść pomoc ludziom w terminalnym stanie swojej choroby.

 Do udziału w projekcie organizatorzy zapraszają wszystkie osoby niepełnosprawne z orzeczeniem lekkim, umiarkowanym lub znacznym, pracujące lub bezrobotne, które mimo swojej niepełnosprawności są chętne i zdolne do podjęcia pracy wolontariackiej na rzecz chorych przebywających w hospicjach. Wolontariat miałby polegać między innymi na pomocy w zakresie opieki, wsparciu psychologicznym oraz współtowarzyszeniu pacjentowi i jego rodzinie w trudnych i lepszych chwilach.

 W ramach projektu organizatorzy zapewniają 10-dniowy pobyt w malowniczym, nadmorskim miasteczku Puck, zakwaterowanie w OSS Delfin w Pucku wraz z pełnym wyżywieniem  oraz ubezpieczenie NNW. Przewidziane są też warsztaty teoretyczne i praktyczne przygotowujące do wolontariatu oraz wsparcie psychologa. W czasie całego pobytu uczestnicy mogą liczyć na wszelką pomoc ze strony opiekunów.

 Wśród tematów proponowanych zajęć teoretycznych znajdą się m.in.: komunikacja interpersonalna, rola wolontariusza w opiece hospicyjnej, podstawy etyczne opieki hospicyjnej, terapia zajęciowa, cechy i umiejętności wolontariusza oraz zagadnienia z zakresu podstawowej opieki medycznej.

 Zachęcamy do wzięcia udziału w projekcie, bo warto pomagać!

 Szczegóły związane z rekrutacją można znaleźć na stronie:

 

 


Koniecznie przeczytaj

Młodzi, niepełnosprawni i bezrobotni

Polska polityka promowania osób niepełnosprawnych na rynku pracy jest ciągle za mało skuteczna.


Rola sportu w rehabilitacji i akceptacji niepełnosprawności ruchowej

Znane porzekadło głosi: „w zdrowym ciele, zdrowy duch!".


Likwidacja barier architektonicznych

Bariery architektoniczne są zjawiskiem powszechnym dla osób niepełnosprawnych.


Partnerzy Zróbmy To Razem