Zróbmy To Razem
Szkoła językowa Fundacji Shamrock

Wynalazek tylko dla kobietID:95

Seria: Aktualności

23/08/2012, dodała: Patrycja Starosta

35 lat temu w Stanach Zjednoczonych po raz pierwszy sprzedano test ciążowy. Wówczas była to wielka sensacja. Od tamtej pory, miliony kobiet korzystając z tego małego urządzenia dowiedziało się że będzie mamą. Obecnie po 35 latach przyszedł czas na unowocześnienie testu.

Test ciążowy firmy Pteq z wyglądu nie wyróżnia się niczym szczególnym. Jednak na jednym z końców znajduje się wejście USB. Po co? Oczywiście po to, by połączyć go z komputerem. To wyświetlacz komputera powie nam czy jesteśmy w ciąży a po zainstalowaniu odpowiedniego oprogramowania okazuje się przydatny przy wskazywaniu również innych parametrów, takich jak: przewidywany termin porodu. Skuteczność testu producent określa na 99 procent!

Korzystanie z testu niczym nie rożni się od tradycyjnych testów ciążowych. Na chłonny pasek nanosimy próbkę moczu, po czym podłączamy urządzenie do komputera i już wszystko wiemy.

A przypomnijmy sobie jak to było kiedyś…

Starożytni Egipcjanie o tym że będą posiadać potomstwo dowiadywali się poprzez skrapianie kobiecym moczem ziaren jęczmienia i pszenicy. Jeśli kiełkowały oznaczało to, że kobieta jest w ciąży. Co więcej gdy zakiełkował jęczmień należało spodziewać się chłopca, gdy zaś pszenica - na świat przyjdzie dziewczynka. W latach sześćdziesiątych poprzedniego wieku naukowcy poddali badaniom starożytną metodę. Co zaskakujące, okazała się skuteczna aż w 70 procentach.

W średniowieczu skupiano się na samych właściwościach fizycznych moczu. Oceniano konsystencję i kolor. Mocz ciężarnej kobiety powinien mieć jasno cytrynowy kolor z lekką białą pianką na powierzchni.

Lata dwudzieste dziewiętnastego wieku przyniosły dopiero odkrycie metody hormonalnej, na której bazujemy do dziś. Obecność we krwi lub moczu gonadotropiny kosmówkowej oznacza udane zapłodnienie. Obecność HCG pojawia się w wyniku implementacji zapłodnionej komórki jajowej do śluzówki macicy, kiedy to rozwijające się łożysko rozpoczyna wydzielanie tego hormonu. Następuje to w 6-7 dniu od zapłodnienia, dlatego też dopiero od tego czasu można rozpoznawać ciążę testem.

W 1977 roku w stanach Zjednoczonych sprzedano pierwszy domowy test ciążowy. Dziś apteki pełne są tego typu asortymentu. I co ważne, to właśnie tam powinniśmy zaopatrywać się w testy ciążowe.


Źródło: Techowinki.onet.pl

Koniecznie przeczytaj

Młodzi, niepełnosprawni i bezrobotni

Polska polityka promowania osób niepełnosprawnych na rynku pracy jest ciągle za mało skuteczna.


Rola sportu w rehabilitacji i akceptacji niepełnosprawności ruchowej

Znane porzekadło głosi: „w zdrowym ciele, zdrowy duch!".


Likwidacja barier architektonicznych

Bariery architektoniczne są zjawiskiem powszechnym dla osób niepełnosprawnych.


Partnerzy Zróbmy To Razem